اهالی امروز در حال بارگذاری

ای مرگ که می روی به سویش…

ارسال شده در توسط هتاو

در حال انجام داوطلبانه طرح خدمات پزشکی برای مناطق محروم کشور در روز جمعه مورخ 20/7/1386 ساعت 10 صبح در محوطه پارک همدان توسط مامورانستاد امربه معروف به دلیل نامشخص بودن وضعیت تاهلبه ستاد منکراتانتقال یافت و دو روز بعد، جسد وی تحویل پدرش  شد و پس از آنمسئولان  بازداشتگاه مدعی شدند وی خودکشی کرده است. شیرین عبادی که وکالت این پرونده را برعهده دارد.(منبع: اینترنت)

 

 

خبر: ابراهیم لطف الهی دانشجوی سال چهارم رشته حقوق دانشگاه پیام نور سنندج در بازداشتگاه این شهر جان باخته است.مسئولان اطلاعاتی سنندج مرگ او را خودکشی اعلام کرده و بندش را قبل از رسیدن خانواده دفن نموده اند.علت بازداشت ابراهیم لطف الهی اعلام نشده است و محمد صالح نیکبخت وکیل خانواده اقای لطف الهی گفته که وی عضو هیچ گروه سیاسی نبوده است. خانواده وی خودکشی فرزندشان را قبول ندارند و قرار است با تسلیم دادخواستی به دادسرای سنندج خواهان نبش قبر ابراهیم و بررسی دلیل مرگ او مجازات مقسران احتمالی شوند.(منبع B.B.C. )

گویا خودکشی دانشجویان، آزادی خواهان حقوق زنان و دیگر مخالفان به یک اپیدمی تبدیل شده است.جالب است که حتی نوع دروغ عوض نمی شود و تا به حال حتی یکبار هم نشنیده ام که در نهایت از شکایت خانواده ها نتیجه ای حاصل شده باشد.چقدر سنگدلی می خواهد نگاه کردن در چشمان پدر و مادر و دروغ گفتن در مورد مرگ فرزندشان. چه پنبه ای درگوشمان فرو رفته که صدای گریه شان را نمی شنویم؟ممکن بود ما باشیم، ممکن بود برای ما اتفاق بیافتد.در واقع فقط خوش شانس بوده ایم که مادرانمان در دفتر شیرین عبادی ننشسته اند.

 

هرگز از مرگ نهراسیده ام

اگر چه دستانش از ابتذال شکننده تر بود

هراس من – باری – همه از مردن در سرزمینی است

که مزد گورکن از آزادی آدمی افزون تر باشد.

شاملو

 

هتاو
aravern@yahoo.com

3 دیدگاه برای “ای مرگ که می روی به سویش…”

  1. هتاو عزیز!
    از این که بیشتر سر می زنید, ممنون!
    به دلیل این که مطلبتان قالب وبلاگ را اندکی به هم ریخته بود از لحاظ صفحه آرایی کمی در آن دست بردم.
    اما در مورد مطلبتان, شما بهتر از بنده می دانید که این خبر کمی قدیمی است. خوشحال می شدم اگر تحلیلی در این مورد می خواندم اما به هر حال از زحمتتان ممنون!
    پایدار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *