اهالی امروز در حال بارگذاری

جوانترین پروفسور تاریخ

ارسال شده در توسط هتاو

“نام عالیه صبور ، دختر ۱۹ ساله ایرانی – امریکایی ،۱۹ فوریه ۲۰۰۸ در کتاب رکورد گینس به عنوان جوانترین پروفسور تاریخ ثبت شد تا بعد از ۲۹۱ سال رکورد آقای مک لورین را بشکند.

عالیه در تاریخ دوم اسفند ۱۳۶۷ در نیویورک به دنیا آمد و در ۱۴ سالگی با بالاترین درجه از دانشگاه استونی بروک در رشته ریاضیات کاربردی فارغ التحصیل شد و وارد دانشگاه درکس گردید  و در این دانشگاه در رشته متالوژی دکتری دریافت کرد. و اکنون به عنوان پروفسور در دانشگاه کونکاک کره جنوبی مشغول تدریس است.”

http://www.msnbc.msn.com/id/24273418/

http://www.aliasabur.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Alia_Sabur

شاید از اینکه من هر خبری رو بردارم و یه فیمینیستی ساده بهش بچسبونم، راحت طلبی به نظر بیاد و باعث بشه ملت حرص هم بخورن، بنابر این شاید لازم باشه این توضیح رو بدم که از نظر من اینکه یه دختر ۱۹ ساله (حالا مال هر کجا- که از نظر من بیشتر  امریکاییه تا ایرانی) به چنین جایگاهی برسه یه اتفاق فیمینیستی هست از اون جهت که مثلا ما در کشورمون با سهمیه بندی جنسیتی همین کنکور ناقابل که از اعتبار علمی بالایی هم برخوردار نیست، فرصت های ناچیز رو از دخترها می گیریم و با تفکرات غلط در مورد دخترها اونها رو محدود می کنیم.هنوز درگیر این هستیم که چی تنشون کنیم و پارچه لباسشون رو متر بزنیم و با تحقیر و توهین اعتماد بنفس رو ازشون بگیریم. خوبه بدونیم هنوز هستن کشور هایی که در اون داشتن دختر مایه ننگه و برای خلاص شدن از دستش توی حلق اش اسید میریزن .همه این مسائل جای بحث زیادی داره که امیدوارم بعدا بشه توی همین بخش بهشون توجه کرد. به همین خاطره که من به این می گم یه اتفاق فیمینستی، چون به اون هایی که تو گوشاشون پنبه کردن و دهن بقیه رو هم بستن و حاضر به پذیرفتن واقعیت ها نیستن یکسری مسائل رو می فهمونه، چون چیزی نیست که با آیه و سوره و حرف و حدیث بشه انکارش کرد و یک واقعیت مسلمه.

 

 
 

هتاو
aravern@yahoo.com

5 دیدگاه برای “جوانترین پروفسور تاریخ”

 1. بیا. نصف همه ی ماهاست.البته این اتفاق فمینستی ساده اگه تو ایران بود به این سادگی ها هم نبود ها . شاید باید رکورد پیرترین پرفسور رو بهش می دادن . یا شایدم اصلا بی خیال درس و مشق می شد . فکرشو بکنید مثلا اگه از دانشگاه اراک لیسانس ریاضی کاربردی می گرفت و بعدش ….. خدا می دونه . بیچاره یا باید می رفت خونه شوهر یا می رفت خونه خودشون تا یکی بیاد سراغش و هزار مسئله دیگه . اونوقت می شد یک مصیبت فمینیستی سخت. هی !!

 2. سلام هتاو
  نمی دانم باید افتخار کرد یا تاسف خورد
  واقعا اگر این آدم در ایران بود چه اتفاقی می افتاد آن هم در این سن؟
  البته اگر در این سن یا کمتر حافظ قران بود نونش تو روغن بود در غیر این صورت فکر کنم یا خانه شوهر بود یا دنبال کار بود یا منشی یک اداره بود و یا در بهترین حالت ممکن در زندان اوین بود چون …
  ممنون هتاو
  فقط اگر می شود عکس را در قسمت ادامه بگذار چون اینطوری خیلی حجم می گیرد
  موفق باشی

 3. همیشه آن که میخواهد مییابد.
  حتی اگر در قفس باشد.
  شاید حق با بعضی باشد اگر ایران بود ؟
  اما باید تاسف خورد به آن همه استعداد که در ایران گوشه خانه ذهن خاک میخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *