اهالی امروز در حال بارگذاری

شهید جاوید

ارسال شده در توسط ahali

 

 …“شهید جاوید” نوشته نعمت اله صالحی نجف آبادی برخورد کردم،مدتها بود دنبال این کتاب بودم کتابی است که سر وصدای زیادی به پا کرد چرا که اززاویه منطقی همراه با استدلال علمی به رویداد سال 61 هجری پرداخته است .نویسنده در این کتاب درپنج بخش به تفصیل وبا مستندات تاریخی به مراحل، ماهیت ،هدف ونتایج حرکت حسین بن علی پرداخته است .

چاپ هفدهم کتاب در سال 82 منتشر شده است ،درابتدای کتاب نوشتاری از بزرگانی چون محمد تقی جعفری ،مجتهد زنجانی ،احمد آرام ، حسنعلی منتظری ،انجمن اسلامی دانشجویان آریامهر و…در تایید نویسنده درج شده است .این پژوهشگر ارزنده در نهایت غربت ، بدور از نعمات حکومتی سال گذشته درگذشت و درون خاک آرام گرفت.   ح.رجبی

ahali
abtavakolishandiz@yahoo.com

4 دیدگاه برای “شهید جاوید”

 1. این کتاب کتاب جالبی است من هم به دوستان پیشنهاد می کنم که حتما آن را بخوانند .در دوره ای که روشنفکران دینی و همچنین مبلغین مذهبی به علت شراط خاص حاکم بر جامعه صرف فعالیتهای خودشان را منحصر به سخنرانی نموده بودند و معمولا کمتر به سمت تالیف اثر تحلیلی در مذهب و نگارش آثار روی می آوردند مانند مطهری و شریعتی که تالیفات این دو متفکر نیز معمولا متن بازنویسی شده ی سخنرانی های آنها از روی نوار بود صالحی نجف آبادی فارغ از منبر و کلاس دانشگاهی تمام هم و غم خود را معطوف بر نگارش آثار تحلیلی همچون این اثر نموده یود و به دور از هیاهو های طبیعی آن دوره کار خود را می کرد و آثاری را در عین گم نامی در بین دانشجویان و طلاب دینی به رشته تحریر در می آورد و جالب آنکه به همان سادگی و بی سر وصدایی نیز وفات یافت. از این رو نوشته های وی بدون جهت گیری خاصی بوده و صرفا در جهت آگاه سازی تحریر می شد و اکنون جا دارد که این آثار در این شرایط بلبشو مورد خوانش قرار گیرد . در مورد این کتاب این نکته را باید بگویم که انتقادات زیادی را بر انگیخت به طوری که دکتر شریعتی کتاب حسین وارث انسان و مطهری کتاب حماسه حسینی را در جواب و نقد این کتاب نوشتند که البته صالحی نجفی نیز در کتابی دیگر به نقد کتاب حماسه حسینی شهید مطهری پرداخت و این اثر را نقد کرد اگر فرصت شد در آینده اطلاعات بیشتری را در مورد این شخصت ارائه خواهم نمود .
  از رجبی عزیز نیز برای معرفی این اثر در چنین زمانه ای که کتاب موثق و دقیقی برای مطالعه در مورد عاشورا کم پیدار می شود تشکر می کنم
  حتما این کتاب را همراه با دو کتاب دیگر که اسمشان ذکر شد بخوانید.
  با تشکر
  ممنون

 2. رجبی عزیز!
  ممنون از معرفی این کتاب. اگر تمایل داشته باشید می توانم روی جلد کتاب را اسکن کرده و در وبلاگ قرار دهم. ضمناَ در مورد اسکن کل کتاب نیز به شرط رعایت حق مولف حرفی نیست.
  با تشکر

 3. آقای رجبی
  چند روزی است که به دنبال یافتن متنی مناسب برای طرح در کلاسهایم هستم. اگر امکان داشته باشد کتاب را از شما به عاریت بگیرم.
  با تشکر از مطلبتان

 4. با تشکر از دوستانی که نظر خود را اظهار نموده اند
  1- تنهای عزیز پیشاپیش از زحمت اسکن وقرار دادن در وبلاگ تشکر می کنم
  2- بی نام گرامی متاسفانه دست کسی امانت است اگر برگرداند حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *