اهالی امروز در حال بارگذاری

صد زنی که جهان را اداره میکنند (جیل آبرامسون)

ارسال شده در توسط هتاو

# 5 جیل ابرامسون

در یک نگاه

سردبیر اجرایی نیویورک تایمز

سن:59

کشور: ایالات متحده آمریکا

تحصیلات: لیسانس علوم انسانی / علوم پایه از دانشگاه هاروارد

وضعیت تاهل: متاهل

فرزند: 2

جایگاه در لیست فوربز:

# 5 زن قدرتمند

به عنوان اولین زن در راس قدرت مجله نیویورک تایمز، در نخستین سال کارش کارکنان ارشد بخش سردبیری را زیر و رو کرد و سکان هدایت این نشریه 161 ساله را با ایجاد تحولات دیجیتالی پیوسته‌ای، به دست گرفت. اکنون سایت NYTimes.com در ماه بیش از 40 میلیون بازدید کننده و بیش از نیم میلیون مشترک دارد که حق عضویت پرداخت میکنند. به افتخار جیل به عنوان اولین زن در مقام سردبیر اجرایی این مجله و تبادل نظر در خصوص چشم‌انداز وی برای نیویورک تایمز و همچنین ظهور روزنامه‌نگارهای مستقل در سایت این نشریه، امسال برای اولین‌ بار باشگاه فارغ‌التحصیلان هاروارد و The Native New Yorker[1] در فستیوال [2]SXSW شرکت می‌کنند. در اکتبر 2012 وی سومین کتاب را خود به نام خاطرات یک توله سگ منتشر کرد که درباره بزرگ کردن سگ شکاری طلایی‌اش به نام اسکات است. در دو کتاب دیگرش به بررسی پرونده کلارنس توماس قاضی دیوان عالی[3]، و مسیر شغلی زنان فارغ‌التحصیل سال 1974 از دانشکده حقوق هاروارد میپردازد.

متدولوژی (روش و معیارهای انتخاب):

از میان یک لیست اولیه شامل 200 کاندیدا از سرتاسر جهان، 100 تن از پرنفوذترین زنان را در هفت دسته یا پایگاه‌های قدرت انتخاب کردیم: بیلیونرها، تجارت، سبک زندگی(شامل سرگرمی و مد)، رسانه،سازمان‌های غیردولتی و موسسات غیرانتفاعی، سیاست و تکنولوژی.

برای مشخص کردن رتبه افراد در هر دسته و نیز به طور کلی در این لیست 100 نفره، سه معیار را در نظر گرفتیم: ثروت، رسانه و نفوذ.

در مورد ثروت برای هر دسته موارد زیر را مد نظر قرار دادیم:

·         تجارت، رسانه، تکنولوژی: درآمد سال گذشته کمپانی و ارزش آن در بازار (در موارد مقتضی)

·         سبک زندگی:دستمزد دریافتی بر اساس انچه که در لیست 100 ستاره‌ی مشهور فوربز در می 2012 اعلام شد.

·         سیاست: تولید ناخالص داخلی با استفاده از آمار برگرفته از The World Factbook

·         بیلیونرها: ارزش خالص دارایی‌ها بر طبق گزارش ماه می سال 2012 فوربز از لیست بیلیونرهای دنیا.

·         موسسات غیرانتفاعی و سازمان های غیردولتی (NGO): هزینه‌های صرف شده در جهت برآورده کردن اهداف سازمان.

در مورد رسانه، معیار، مطرح شدن در اخبار و ظاهر شدن در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در 12 ماه گذشته بوده است بعلاوه میزان حضور در شبکه‌های اجتماعی مانند: تعداد طرفداران فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب از تاریخ جولای 2012.

نهایتا به کاندیداها بر اساس نفوذشان امتیاز دادیم. که شامل وسعت دسترسی ایشان در مقوله‌های صنایع، فرهنگ و کشورها، همچنین تعدد حوزه‌های نفوذ و تاثیرگذاریشان بر مردم و چگونگی اداره این قدرت است.

——————
 نام یک آهنگ که در سال 1977 در اوج بود و همچنین نام رستوران معروفی که نامش را از همین آهنگ گرفته است.

[2]  کنفرانس فیلم، موسیقی و که هر بهار در تگزاس برگزار میگردد.

[3]  کلارنس توماس دومین آمریکایی-آفریقایی که به خدمت دادگاه عالی ایالات متحده در آمد و در سال 1991 در حالیکه یکی از نامزدهای سمت مارشال دادگاه عالی ایلات متحده بود به جرم اظهار نظر جنسی و ناشایست درباره وکیلی به نام آنیتا هیل متهم شد. (منبع ویکیپدیا )    

 

هتاو
aravern@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *